omadused

Kerge kaal

Paneelide kergus (NEOBOND® tihedus on
3.5 kuni 5,6 kg/m3) vähendab komposiitpaneelide töötlemise aega, samuti kergendab ja kiirendab paneelide montaaži objektidel. Tavalistest metallpaneelidest 30-50% väiksema kaalu arvel vähendab NEOBOND® koormust arhitektuursete rajatiste kandevelementidele.

Tulekindlus

Kõrgendatud tulekahju tekkevõimalusega kohtades kasutamiseks pakutakse spetsiaalse tulekindlast materjalist täidisega komposiitpaneele NEOBOND®.

Ilmastikukindlus

Komposiitpaneelide NEOBOND® välispind on kaitstud USA kompanii PPG Industries poolt välja töötatud fluoropolümeerkattega Duranar (USA). Selle esiletõusvad erisused on väline esteetilisus ja pikaealisus välistingimustes kasutamisel. Lehtterasele või alumiiniumile kandmiseks mõeldud katet kasutatakse arhitektuuris ja ehituses edukalt juba üle 20 aasta. Dunarar kujutab endast kahekihilist süsteemi korrosioonivastasest krundist paksusega 0,2 mm ja fluoropolümeerist paksusega 0,75 mm, mis koosneb 70% ulatuses vaikudest Kynar 500 või Hylar 5000.   Katet Dynar lastakse välja laia värvivalikuga ja see paistab silma vastupidavusega  UV-kiirgusele, niiskuse ja erinevate kemikaalide (hapete ja soolade) toimele.

Töötlemislihtsus

Materjali on lihtne töödelda: Seda saab freesida, painutada erinevate nurkade alla, valtsida, puurida, selle pinnale on kerge kanda trükki, värvi, lakki või laminaati. Seejuures saab väljafreesitud paneelidele anda soovitud vormi mitte ainult tööstuses vaid ka otse montaažikohal.

Löögikindlus

NEOBOND® omab kõrget löögikindlust. Painutades lehtede väline kattekiht ei murene. Paneelid ei deformeeru vähemalgi määral kasutamisel tuulistes või päikeselistes tingimustes.

Ekspluateerimise lihtsus

Pärast mõneaastast kasutamist saab NEOBOND® paneeli lihtsalt puhastada neutraalsete pesuvahendite ja veega.

 
     

© Williams Composite Materials 2010